top of page
СТРАХ І ТРИВОГА

Страх і тривога

На сьогодні, це самий розповсюджений психологічний розлад, що провокує певні фізіологічні і метаболічні зміни, які призводять до зриву адаптації (стресу), і запускають загострення хронічних чи дебюту різних патологічних станів.

    Війна — жорстке випробовування для психіки і здоров”я.

Страх, тривога, паніка — прояви максимального стресу і декомпенсації фізіологічних адаптаційних механізмів на тілесному рівні. Це психосоматика, тому і лікувально-профілактична стратегія, має складатись з 2-х контурів — психологічного і соматичного (тілесного, метаболічного). Соматичний контур, дуже індивідуальний, пов”язаний з генетикою і індивідуальними особливостями обміну речовин. А в психологічному можна припустити узагальнення.

Тривога і страх — це НОРМАЛЬНА реакція в ситуації РЕАЛЬНОЇ небезпеки.

В цій ситуації відбувається мобілізація і активація фізіологічних процесів для захисних дій (битись чи тікати). Виділяється адреналін, частішає дихання і серцебиття, піднімається тиск, метаболізм працює в “авральному режимі”.

Тепер головне — авральний режим запускається не лише на саму небезпеку, а і на думки про небезпеку. Наше тіло не вміє розрізняти де РЕАЛЬНА небезпека (те що відбувається тепер), а де ФАНТАЗІЙНА (те що МОЖЕ відбутися), і функціонує як в стані реальної небезпеки. Невміння відрізнити реальність від фантазії і призводить до виснаження фізіологічних систем і погіршення здоров”я.

 

Для того, щоб не “залетіти” в панічну атаку, навчіться, для початку, “помічати” свої думки червоним кольором, якщо небезпечна ситуація відбувається нині, і зеленим, якщо це “може статися”.

 

Тренуючи це вміння, ви збережете багато здоров”я і сил.

Автор: ІВАН ГАЛУШКО

+38 096 199 59 20

bottom of page