top of page
ART тест вегетативної нервової системи

ART-тест. Що це?

В клінічній практиці для виявлення порушень зі сторони вегетативної нервової системи ми застовуємо унікальну форму аналізу стану здоров'я людини - ART-тест (Autonomic Response Testing) . ART-тест - це простий, безпечний, природний метод аналізу структурних, фізичних, біохімічних та харчових потреб організму. ART-тест, як спосіб біологічного зворотного зв'язку з живим організмом, був розроблений відомим німецьким лікарем Дітріхом Клінгхардтом.

Тест дає змогу зрозуміти функціонування організму з енергетичної точки зору, а також допомагає оцінити сомато-вісцеральні, вісцеро-соматичні та вісцеро-вісцеральні рефлекси вегетативної нервової системи.

Вегетативна нервова система - це дуже важлива частина нервової системи, що забезпечує діяльність внутрішніх органів, частоту серцевих скорочень, регуляцію судинного тонусу, інервацію залоз, м'язів, рецепторів та роботу самої нервової системи. Вона представлена в корі головного мозку, гіпоталамусі, спинному мозку, а також в периферичних відділах нашого організму.  Наявність патологічного процесу в будь-якій із цих структур, а також порушення взаємозв'язків між ними, може бути причиною вегетативних розладів з відповідною клінічною симптоматикою.

 

Розрізняють два основні відділи вегетативної нервової системи  - симпатичний і парасимпатичний.  Кожний з них  має численні сенсорні рецептори:

- фоторецептори - реагують на світло;

- терморецептори - реагують на зміни температури;

- хеморецептори - реагують на зміни у внутрішньому хімічному складі організму, розчиненні хімічних речовин, відчуття смаку та запаху;

- механорецептори - реагують на стиснення/розтягнення, вібрацію, дотик;

- ноцицептори - реагують на різні подразники які пов'язані з пошкодженням тканин.

 

Мистецтво ART-тестування - це поєднання різноманітних технік подразнень/провокацій сенсорних систем з оцінкою їх реакцій. Провокуючи сенсорні рецептори, ми отримуємо реакцію-відповідь вегетативної системи у вигляді міотатичного рефлексу. Розрізняють можливі реакції-відповіді міотатичного рефлексу: знижений, підвищений та нормальний м'язовий тонус. Зміна тонусу м'язу в процесі тестування є основним показником зворотного зв'язку з вегетативною нервовою системою пацієнта. Знижений або підвищений рефлекси свідчать про дезадаптацію вегетативної нервової системи та порушення в енргетичному балансі людини.

 

ART - тест є ефективним для діагностики та лікування більшості хронічних та гострих станів людини і завдяки йому ми досягає успіху там, де інші методи діагностики та лікування виявилися неефективними.

 

Наша місія - допомогти Вашому організму оздоровитися, покращити та відновити рівень здоров’я, розширивши діапазон його адаптивних можливостей. Ми використовуємо ART - тест, оскільки отримуємо позитивні результати в межах 90%. Ми віримо, - ця інформація допоможе Вам краще зрозуміти, як працює АРТ- тест і, сподіваємось, допоможе Вам у досягненні Ваших цілей.

З турботою про Вас, Циркот Ігор 

bottom of page