м'які та безболісні техніки лікування
лікуємо причини а не симптоми
лікуємо травами та гомеопатичними препаратами
м'які та безболісні техніки лікування
Прикладна кінезіологія
Що найчастіше заставляє нас звертатися за допомогою до лікаря? Звичайно - це біль. Причин виникнення болю дуже багато. Він виникає при травмі, запаленні, інтоксикації, тощо. Біль - це сигнал тривоги, попередження людини про те, що тіло самостійно справитись із проблемою не може. Якщо не вияснити причини болю, а призначити знеболювальний засіб, то ми заставимо організм "замовкнути", не допомагаючи йому.
Тому так важливо вияснити та зрозуміти істинну причину болю, а вже потім застосувати найбільш оптимальний спосіб лікування. Простий приклад - біль в спині. Як пізнати та зрозуміти, що саме визиває біль: хребець, міжхребцевий диск, зв'язки, м'язи чи щось інше? Яка природа болю? Біль - це причина чи наслідок? Виявляється на всі ці питання може "дати відповідь" сам пацієнт, адже його організм нічого не приховує, оскільки знає правду про себе. Перед лікарем постає завдання навчитись розуміти "мову тіла" пацієнта. Наука, яка допомагає в цьому, називається прикладною кінезіологією.
Прикладна кінезіологія - це новий і прогресивний напрямок медичної науки та практики, який об'єднав кращі традиційні та альтернативні методи лікування. Кінезіологія - наука, яка вивчає рух у всіх його проявах (кінезіо - рух, логос - вчення), механізми формування рухів та причини їх порушень. Чому вивчення руху є таким важливим? Тому, що рух - це життя, а життя - це рух. Рух існує в різноманітних проявах: від непомітних для людського ока ритмічних вібрацій клітин до рухів серця, легень, суглобів, судин, скорочення м'язів тощо. Тому, що на будь-яке пошкодження чи захворювання організм реагує зміною збудливості м'язів, а це спричинює порушення руху, викликає біль. Така знайома фраза, як "порушення обміну речовин" - це також порушення руху, але на рівні біохімічних реакцій. Тому вміння оцінити порушення руху може бути корисним для діагностики та лікування любих захворювань чи пошкоджень. Найкращим індикатором порушення руху є м'язи. З допомогою спеціальних м'язових тестів лікар може зрозуміти - які пошкодження виникли в організмі людини та що необхідно зробити для відновлення втраченої функції.
Прикладна кінезіологія може допомогти там і тоді, коли загальноприйняті методи діагностики та лікування безсилі. Кінезіолог, з допомогою м'язових тестів, може визначити причину захворювання на ранніх (доклінічних) стадіях, коли вона зароджується на рівні функціональних дисбалансів в системах і органах. Знаючи причину, її можна усунути і тим самим попередити захворювання.
Прикладна кінезіологія повністю відповідає вимогам лікаря сімейної медицини.
Протягом одного відвідування лікар перевіряє роботу практично всіх систем і органів, знаходить приоритетну проблему, підбирає оптимальну схему відновлення, розширяючи при цьому адаптаційні резерви організму. Метод діагностики є простим і може бути застосований не тільки у дорослих, а й у дітей та новонароджених. Застосовуючи методи прикладної кінезіології, можна підбирати дієту, ліки та їх дозу, визначати тривалість курсу лікування та фізичного навантаження. Кінезіологія не заперечує досягнень традиційної медицини, але в більшості випадків дозволяє вирішувати проблеми з мінімальними затратами часу та коштів.
В основі методів прикладної кінезіології лежать принципи, які були сформульовані акад. І.П.Павловим. Еспериментальним шляхом було встановлено, що дисфункція органа через нервову систему пов'язана з тонусом скелетних м'язів, які при захворюваннях внутрішніх органів стають слабкими. В 1964 році американський лікар Джордж Гудхард розвинув основні положення вчення школи І.П.Павлова, назвавши його прикладною кінезіологією.
Основним діагностичним тестом в прикладній кінезіології вважається мануальне м’язове тестування (ММТ). ММТ – науково обґрунтований метод визначення тонусу та сили скелетного м’яза, який має зв'язок з відповідним внутрішнім органом, хребцем, меридіаном, нейролімфатичною, нейроваскулярною зонами тощо. М'язовий тест – це можливість біологічно зворотнього зв’язку з тілом пацієнта. Правильно оцінений тест допомагає лікарю виявити структурні, обмінні та психо-емоційні порушення, встановити основні дисбаланси та причину захворювання, зрозуміти, що необхідно внутрішнім органам для нормальної роботи, провести індивідуальну корекцію виявлених порушень та цілеспрямоване лікування. І все це можливо здійснити тоді, коли ти розумієш тест, розумієш «мову м'язів».
Виникає цілком закономірне питання: "чому саме м'яз – індикатор порушень здоров'я"? Тому, що майже всі системи нашого організму напряму пов’язані з м'язами, а порушення чи дисбаланси зі сторони цих органів міняють силу м'язів. А це, виявляється, є досить важливим для оцінки функціонального стану внутрішніх органів, оскільки можна тестувати та оцінювати м'язи, асоційовані з цими органами. Регуляція роботою м'язів відбувається автоматично, без участі нашої свідомості, адже ми не задумуємося над тим як ми йдемо, стоїмо, сидимо, їмо, опукла чи вигнута наша спина, як тримаємо голову, яка у нас постава. Все це регулюється м'язами тіла без нашої участі. Таким же чином, без нашої свідомості, м'язи реагують на всі інші порушення в організмі. Спеціалісту прикладної кінезіології залишається тільки «запитати» організм про ці порушення шляхом ММТ, оскільки ця техніка лежить в основі пошуку причин функціональної слабкості м'язів.
Лікар-кінезіолог працює не тільки з тією ділянкою тіла, де пацієнт відчуває біль. Причини болю можуть бути різноманітними і, як правило, вони не відповідають основному місцю враження, особливо в доклінічному періоді захворювання. Наприклад. При захворюваннях внутрішніх органів відбувається ослаблення асоційованих з органом м'язів, які першими реагують на порушення функції органа. Асоційовані м'язи стають ослабленими (гіпотонічними), що заставляє включатись у здійснення руху м'язи-синергісти. Проте, довготривала гіпотонія асоційованих м'язів приводить до перевантаження м'язів-синергістів, що клінічно проявляється появою болю. Оскільки в процес компенсації можуть включатися різноманітні групи м'язів, то і в пацієнта може виникати поліморфність скарг зі сторони опірно-рухового апарату, які зовсім не пов’язані з основною проблемною зоною чи органом. Якщо не враховувати той фактор, що скарга на біль є компенсаторною реакцією організму на проблему в тілі, то може бути вибрана неправильна тактика лікування з тимчасовим терапевтичним ефектом. Прикладна кінезіологія дозволяє точно, а значить і ефективно, визначити місце первинного враження, нормалізувати функцію гіпотонічного м’яза, усунути дисбаланс внутрішнього органа, ліквідувати біль, не застосовуючи при цьому знеболюючих препаратів. Правильно встановлена причина захворювання дозволяє з першого сеансу розпочати ефективне етіопатогенетичне лікування.
Чому прикладна кінезіологія ефективніша у порівнянні з іншими методами?
Переваги методу.
-
Точна діагностика. Перевершує навіть лабораторні та апаратні методи дослідження, оскільки інформацією про захворювання «ділиться» сам організм ще на стадії доклінічних проявів захворювання.
-
Біологічно зворотній зв'язок з організмом, який дає змогу швидко перевірити правильність діагностичних та лікувальних висновків лікаря ще до початку лікування.
-
Активізація власних сил організму, направлених на усунення порушень в системах самовідновлення.
-
Зцілення всього організму в цілому, оскільки в ньому все взаємозв’язане. Болям у хребті та суглобах, як правило, сприяють розлади зі сторони внутрішніх органів. З точки зору прикладної кінезіології, лікування захворювань опорно-рухового апарату без корекції дисбалансів зі сторони внутрішніх органів – малоефективне.
-
Лікування відбувається вже в процесі діагностичного обстеження. Під час першого візиту пацієнта кінезіолог гармонізує роботу м'язів, покращує кровозабезпечення в проблемних органах, запускаючи цими діями реакції відновлення організму.
-
Індивідуальний та дозований підхід до вибору методів лікування, який базується на розумінні першопричини захворювання та індивідуальним підбором адекватних засобів лікування.
-
Лікування та відновлення організму максимально природними методами (трави, вітаміни, мінерали, амінокислоти, гомеопатичні препарати, голкорефлексотерапія, су-джок терапія, мануальна терапія, аромотерапія, методи психологічної корекції тощо).
-
Відсутні протипоказання та обмеження по віку пацієнта. Технологія може бути застосованою як для дітей та вагітних жінок, так і для людей похилого віку.
Автор - Ігор Циркот