top of page
життя в балансі. оклюзійно-структуральний баланс_

Життя в балансі...
(cкронево-нижньощелепний суглоб та оклюзійно-структуральний баланс)

Одним з найрухливіших суглобів нашого організму, який несе на собі найбільше навантаження вважається скронево-нижньощелепний суглоб (СНЩС). СНЩС знаходиться в місці з'єднання головок нижньої щелепи та скроневих кісток черепа.

Між суглобовими поверхнями СНЩС знаходиться суглобовий диск, який виконує амортизаційну функцію під час рухів в суглобі. Досить часто в суглобі виникають  порушення, які можуть проявлятись скаргами як зі сторони суглобу, так і поза ним.

Основні причини порушень в СНЩС це:

 - родова травма або набута травма черепа;

 - неправильний прикус;

 - відсутність жувальних зубів;

 - неправильне ортодонтичне лікування та протезування;

 - порушення постави, пресколіотична та сколіотична деформації хребта.

СНЩС впливає не тільки на оклюзійно-структуральний баланс (ОСБ) ротової порожнини. Він впливає на баланс всього опірно-рухового апарату (ОРА). З цієї позиції, СНЩС повинен бути в полі зору вертебрологів, ревматологів, ортопедів-травматологів та інших фахівців, які займаються проблемами осанки та інших захворювань ОРА. Проте, при обстеженні ОРА людини, досить часто фахівці не приймається до уваги стан СНЩС та ОСБ. Діагностика та лікування порушень ОРА, без врахування стану та впливу вище згаданих структур, стає довготривалим та малоефективним.

З метою корекції дисбалансу СНЩС та тіла французькими стоматологами була запропонована новітня технологія виправлення прикусу - методика ОСБ. Метод ОСБ - це нейром'язова стоматологія з допомогою якої вирівнюють зубний ряд, виправляють прикус і відновлюють баланс СНЩС.  З допомогою методу ОСБ можливо поліпшити поставу, позбавити від головних і м'язових болів, хропіння, запобігти сколюванню зубів, лікувати аномалію прикусу без видалення зубів, відновити носове дихання та покращити роботу ЛОР-органів. На відміну від брекетів, OСБ-пристрої (активатори/накладки/пластинки) розподіляють навантаження не тільки на зуби, але й на весь кістково-м'язовий каркас організму, не викликають болю та дискомфорту. Це гарантує, що після лікування зуби не повернуться в початкове положення, а навантаження на опірно-руховий апарат буде адекватним та збалансованим.

З турботою про Вас, Циркот Ігор 

bottom of page