top of page
устілки.jpg

Ортопедичні устілки, як спосіб 

профілактики захворювань опорно-рухового апарату 

1. Що собою представляє ортопедична устілка?


Ортопедична устілка - це елемент взуття, який забезпечує підтримку склепіння ступні в певному анатомо-фізіологічному положенні. Розміщується устілка в взутті безпосередньо під стопою. 


 Основні складові устілки:
- супінатор - випукла частина устілки, яка призначена для підтримки поздовжнього склепіння ступні;
-  метатарзальна подушечка, яка перерозподіляє навантаження з переднього відділу ступні;
- амортизатор п'яти - допомагає  перерозподілити навантаження на п'яткову кістку, усуваючи біль в ділянці п'яти. 

 

В залежності від моделі та призначення, той або інший елемент устілки може бути відсутнім.  

 

Розрізняють лікувальні та профілактичні устілки для взуття. Вони також можуть бути корегуючими, розвантажувальними, для заняття спортом тощо. Правильно призначені та виготовлені устілки зменшують навантаження на проблемні ділянки стопи та м'язи ніг, покращують загальну біомеханіку рухів.    Пересічному громадянину досить важко розібратися в тій великій кількість устілок та коректорів стопи, які пропонують різноманітні фірми-виробники. Тому для визначення необхідного виду устілок доцільно звернутись до фахівця, який провівши діагностику, визначить ступінь порушення функції стоп та запропонує варіанти профілактики або лікування.

 

2. Догляд за стопами. Чому це так важливо?


Ми щоденно "експлуатуємо" свій організм, зокрема стопи. Вони та м'язи нижніх кінцівок отримують колосальне навантаження під час ходьби, бігу, стояння. А що ми робимо для них (стоп) на протязі нашого життя? Відповідь очевидна - практично нічого. Тому догляд за стопами та м'язами, які їх утримують, є важливим компонентом профілактики багатьох захворювань опорно-рухового апарату.

плоска стопа.jpg
устілки 1.jpg

На представленому малюнку продемонстровано можливі варіанти порушень та больових відчуттів, причиною яких можуть бути зміни зі сторони стоп.

Підступність даної проблеми полягає в тому, що в більшості випадків на початкових стадіях захворювань стопи не турбують і не болять. На свої стопи, як можливу причину біомеханічних порушень опорно-рухового апарату, пацієнти звертають увагу в випадках формування деформацій, порушеннях ходи та появі болю.

3. Як вчасно виявити та запобігти розвитку проблем із стопами?

- перш за все слід звернути увагу на своє взуття, яке досить часто віддзеркалює анатомію стоп;

- проаналізуйте свою ходу (вона може змінитися, стати більш важкою, хиткою або незграбною).

- зверніть увагу й на те, чи не "виросла" Ваша ступня, чи не збільшився на пів розміру або більше розмір ступні, чи не виглядає Ваше взуття розтоптаним та нерівномірно зношеним;

- якщо в кінці дня з'явилися важкість, набряки ніг чи стоп, судоми, відчуття дискомфорту в стопах, болі в попереку чи спині - потрібно звертатись до спеціаліста.

 

         4. Що робити при виявленні ознак порушень зі сторони стоп?

При підозрі або виявленні вище перерахованих ознак доцільно звернутись до фахівця, який проведе діагностику, оцінить стан Ваших стоп, а  також дасть рекомендації стосовно ортопедичних устілок та вкладок. Для підтвердження або уточнення діагнозу та визначення стадії розвитку процесу зі сторони стоп, лікар може призначити спеціальні обстеження (плантоскопія, плантографія, рентгенологічне дослідження). Всі ці методи дослідження безболісні та не викликають дискомфорту.

Якщо Вас зацікавила інформація і Ви бажаєте покращити свій рівень здоров'я, турбуючись про свої стопи, - записуйтесь на прийом до спеціалістів кабінету відновного лікування "Альтернативна Медицина".

Автор - Ігор Циркот

bottom of page